FREE4x4 zajmuje się organizacją zlotów, rajdów i wyjazdów turystycznych
dedykowanych głównie posiadaczom Land i Range Roverów

O FREE

Tomek Staniszewski - od zawsze związany z motoryzacją i muzyką. Zaczynał w młodości od rozbierania i składania motocykli, równolegle zakładając i prowadząc jako basista zespół Off-beat. Czas edukacji przeszedł w notorycznym związku motoryzacji i muzyki. JuĹź w trakcie studiów i po ukończeniu przez kilka lat działał z sukcesem w branĹźy motoryzacyjnej - transporcie. W 2005 roku świat motoryzacji poszerzył o off-road, rozpoczynając przygodę z Land Roverem. Początkowe hobby i wyprawy szybko przeobraził w zawód, zakładając pierwszy sklep internetowy z akcesoriami off-road (free4x4.pl), a chwilę póĹşniej otwierając serwis samochodów Land Rover (www.4land.pl) w Gdańsku, dzisiaj jedną z największych firm w Europie budującą Defendery. Współtworzył równieĹź warszawski oddział LPS (www.landparts.pl). Rozwojowi obu firm towarzyszyła organizacja zlotów i rajdów dedykowana posiadaczom Land Roverów. Tak powstały rajdy z cyklu LR Loop, Winter CzelendĹź oraz Carpatia Loop organizowana na Ukrainie. Łącznie zorganizował kilkadziesiąt imprez off-road, a przy kilkunastu duĹźych projektach czynnie pomagał.

W międzyczasie zorganizował i prowadził dwie edycje festiwalu krótkich filmów, traktujących o wszelkich aktywnościach - 10 Minut Festiwal.

 

Jako zapalony podróĹźnik i fan turystyki alternatywnej odbył wiele wypraw na większości kontynentów, podróĹźując m.in. po Islandii, Afryce północnej i środkowej, Ameryce Południowej, Japonii, Azji i Dalekim Wschodzie oraz po całej Europie. W 2011 roku wrócił do motocykli, tym razem enduro. Jest autorem samotnej wyprawy motocyklem po Nepalu, Mongolii, zimowej za kołem podbiegunowym, uczestnikiem ekstremalnego rajdu Ładoga Trophy. Brał udział w wielu rajdach, pomagał w ich organizacji, wytyczał rajdowe tracki. Na przełomie 2014/2015 zrealizował jeden z najciekawszych projektów, przejeĹźdĹźając solo trasę rajdu Dakar z 2007 roku. Film iDakar dokumentuje to wydarzenie. Kolejnym projektem było 7 Planets of Enduro oraz kilkanaście innych jak np. próba pobicia rekordu Guinessa w jeĹşdzie gokartem 24h non stop.

Od 2018 Tomek jest organizatorem najdłuższego rajdu enduro w Polsce - EnduroRally24 - link do www.

Większość jego projektów moĹźna zobaczyć na kanale YT free4x4pl

 

W wolnej chwili na nartach, pod wodą, z gitarą basową lub za kierownicą czegoś.

Aktualnie w trakcie realizacji nowych projektów wyprawowych, motoryzacyjnych i muzycznych.

 

 

 

 

Jak to powstało? Czyli Tomka krótka historia o free... 

 

Historia koncepcji FREE jest dość zawiła i myślę, Ĺźe swoje początki miała gdzieś koło 94 roku. W tym czasie tworzyliśmy róĹźne manualno-intelektualne doświadczenia ze starymi sprzętami i innymi motorami. Wtedy teĹź pokochaliśmy dłubaninę w kuwecie z ropą w celu "odbudowy" mocno sfatygowanych jednostek, głównie motocykli.

Równolegle powstał OFF-BEAT i czas dzieliliśmy między próbami zespołu, a garaĹźem i ..... Jazz Clubem.

 

póĹşniej coś tam się działo....

 

I dnia jakiegoś w okolicach 2005 roku przejechałem się Range Roverem rocznik bodajże 89 na VM-ie. Było to w Srebrnej...

Myślę, Ĺźe miało to ogromne znaczenie dla dalszych wydarzeń. Tak powstało FREE, do którego chwilę póĹşniej moĹźna było dopisać 4x4.

MoĹźliwość realizowania się w tym co lubię najbardziej, stała się realna. Motoryzacja, off-road, wyprawy.

Tworem jakim jest FREE 4x4 chcę dzielić się swoją wiedzą, pasją i pomysłami.

 

I tak w ciągu ponad dziesięciu ostatnich lat miało miejsce kilkaset sytuacji, w których jako organiztor lub uczestnik otarłem się o off road i motoryzację. Były to znakomite imprezy, rajdy, solowe projekty wyprawowe i niezliczona ilość godzin spędzonych w terenie.

Około 2011 roku wróciłem do motocyklowej pasji, tym razem bardziej w kierunku enduro i wymagających wypraw.

 

I słowo na koniec...

 

Wiele osób się do powstania i działania tego przyczyniło i wszystkim takowym Serdeczne Thaknx. 

A Bardzo Wielkie Thankx Waldkowi ze Srebrnej Góry i braderowi za początki.

A największe, synowi Makowi, że jest, że go to kręci, że rozumie...

 

Tomek

 

imprezy off-road, rajdy 4x4, land rover, range rover, turystyka alternatywna, wyprawy 4x4, wyprawy off-road, land rover off-road
Szybki kontakt:
Tomek Staniszewski+ 48 607 318 880tomek@free4x4.pl

Copyright [c] 2007- 4x4 FREE Off Road Club! All rights reserved.

Projekt i wykonanie: demeco.pl