FREE4x4 zajmuje się organizacją zlotów, rajdów i wyjazdów turystycznych
dedykowanych głównie posiadaczom Land i Range Roverów

Informacja o imprezie

Carpatia Loop 2013

O co tu chodzi?

Carpatia Loop to rajd przygodowy. Trzecia edycja tej imprezy będzie się różniła od poprzednich tym, że uczestnicy poza przejazdem według road booka po najciekawszych rejonach Karpat ukraińskich będą mogli rywalizować ze sobą sprytem, umiejętnością nawigacji w terenie oraz techniką jazdy. To pozwoli wyłonić najsprawniejsze załogi spośród chętnych do aktywnego działania. Chill-outowcy mogą tylko jechać i się dobrze bawić. Jak zwykle bez ciśnienia, w swoim tempie.

Carpatia Loop to tydzień pełen off-roadu, smaku wyprawy, niepowtarzalnych klimatów ukraińskich oraz wyśmienitego towarzystwa landrowerowców i kilku zaprzyjaźnionych quadowców.

 

Jeżeli lubisz być prowadzony za rękę, potrzebujesz opiekuna, boisz się zdecydować w którym kierunku pojechać, a wieczorne ogniska przeszkadzają Ci we śnie - poszukaj innego wyjazdu bo ten może być delikatnie inny.

 

Kiedy?

Startujemy 15.09 (niedziela) w godzinach porannych. Tradycyjnie spotykamy się dzień wcześniej wieczorem jeszcze po polskiej stronie w wyznaczonej agroturystyce.

Kończymy cała akcję 20.09 (piątek) późnym wieczorem, tak aby dotrzeć do domów jeszcze w sobotę i zdążyć odpocząć po tygodniowym "wypoczynku".

 

Podział na klasy

Jak w latach poprzednich ekipy podzielimy na dwie klasy. Tym razem będą to klasy z serii freestyle i freestyle2.

Różnią się podejściem uczestników do wyznaczonych zadań. Zwycięzców wyłonimy w klasie freestyle2.

Szczegóły na odprawie 15.09

 

Kwaterunek i odżywianie

Wszystko we własnym zakresie jednak z pomocą organizatora. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, wyznaczyliśmy na trasie więcej miejsc typu motel, agroturystyka na wypadek załamania pogody. Standardowo posiłkujemy się namiotami i kojami w autach.

Wyżywienie - jak kto woli - zapasy krajowych przetworów w puszkach lub improwizowane posiłki z ukraińskich wiejskich sklepów absolutnie niesieciowych.

 

Wyjątkiem jest zakończeniowy bankiet, fundowany przez organizatora, najczęściej składający się z prostego polskiego jadła w standardzie bar mleczny +.

 

Warunki uczestnictwa

1. Akceptacja kształtu imprezy. Proszę o ewentualne pytania, odpowiem z przyjemnością.

2. Ważny paszport i legalne kwity pojazdu - dowód rejestracyjny, jakieś numery VIN, zielona karta, ubezpieczenie OC, badania techniczne, prawko.

3. Opłacenie wpisowego w wysokości

- 1 300 PLN - samochód i cała jego załoga

- 1 000 PLN - quad i cała jego załoga

 

Uwaga! Dla uczestników poprzednich edycji Carpatii 2011 i 2012 zniżka członkowska 100 PLN

 

W ramach wpisowego organizator opłaca wcześniejsze przygotowanie tras i ewentualnych objazdów (road book), wspomniany bankiet, koszulki, naklejki, zgody na przejazdy przez miejsca gdzie takowe są wymagane, nagrody, człowieka lokalnego co ma pomóc w razie W.

Dodatkowo organizator zapewnia swoją pomoc, pomoc językową, wsparcie duchowe, wskazówki dla potrzebujących, wyśmienitą atmosferę oraz możliwość uczestnictwa w historycznym wydarzeniu jakim się stanie kolejna edycja Carpatii. 

 

Odpowiedzi na pytania, rozwiewanie wątpliwości, zapisy

Tomek Staniszewski, 607 318 880, tomek@free4x4.pl

 

Uwagi

Ilość miejsc ograniczona.

Nie będzie dzikiego tłumu, korków na trasie oraz czekania na spowalniaczy.

Każdy decyduje o swoim tempie jazdy, o tym co chce i jak chce robić oraz gdzie śpi i co je.

Każdy ma jednakowy wpływ na atmosferę, ważne dycyzje całej grupy oraz wspomnienia jakie przywieziemy do domów.

 

Zapraszam

Tomek free4x4.pl

 

 

     

imprezy off-road, rajdy 4x4, land rover, range rover, turystyka alternatywna, wyprawy 4x4, wyprawy off-road, land rover off-road
Szybki kontakt:
Tomek Staniszewski+ 48 607 318 880tomek@free4x4.pl

Copyright [c] 2007-2020 4x4 FREE Off Road Club! All rights reserved.

Projekt i wykonanie: demeco.pl